UFO je spojeno se záhadami už řadu let

UFO vznášející se nad krajinou na rozmazaném snímku.

Neidentifikovatelný létající předmět. Přesně tak lze přeložit anglický název Unidentified Flying Object známý pod zkratkou UFO. Jestliže Vás tato tematika zajímá a chcete se dozvědět více, přinášíme Vám bližší informace. Například to, jak se běžně vysvětlují takto pozorované jevy nebo jaké je dělení neidentifikovatelných předmětů.

UFO v číslech

Pojďme se na UFO zaměřit nejprve z pohledu čísel stejně, jako jsme to udělali v článku o kosmickém vesmírném letu Apollo 11. V tabulce prezentované níže Vám přinášíme fakta, která byste měli rozhodně znát.

PředmětHodnota
Zájem o UFOPo 2. světové válce
Vysvětlitelný původ hlášení90 % až 97 %
Kontakt v Československu12. července 1987
Vydání zprávy UAP25. června 2021
Informace spjaté s neidentifikovatelnými předměty.

I když byla spousta neidentifikovatelných předmětů racionálně vysvětlena nebo proběhl alespoň velký pokus o takový krok, stále existuje spousta tajemných záznamů lákajících mnohé konspirátory a podobně založené jedince.

S čím si lidé nejčastěji pletou UFO?

Neidentifikovatelné předměty nebo chcete-li mimozemšťany si lidé velice často pletou s řadou ostatních věcí, které na nebesích mohou vytvářet zvláštní stíny a tvary. Typickým příkladem jsou hejna ptáků, letadla, rakety či dokonce hořící bahenní plyny. Někdy za pořízený jev může špatný fotografický materiál, jindy zase nechtěná dvojitá expozice. Výjimkou není ani pád meteoritu, a dokonce i úmyslné fotomontáže.

Rozdělení neidentifikovatelných předmětů

Neidentifikovatelné předměty za dobu své působnosti a pozorování mnohých jedinců nabyly odlišných podob. Tím pádem vznikla spousta tříd a dělení. UFO může být například diskového, trojúhelníkového a válcovitého tvaru. Dále je odlišováno setkání s mimozemskými bytostmi na základě vzdálenosti od nich samotných. Je to blízké setkání prvního druhu až sedmého druhu. Potom vznikly nejrůznější mimořádné třídy A až E. Od přírodních sil, až po věci nehmatatelného původu. Jisté je v tomto ohledu jedno. Teorie UFO je tu už pořádnou řádku let a v budoucnu tu ještě určitě bude. O tom není žádných pochyb.